2019 BABET AYAKKABI MODELLERİ

Rahatlık ve esneklik denildiğinde akla ilk gelen model babet ayakkabı modelidir. Pek çok kadın için özellikle de yaz aylarında vazgeçilmez bir ayakkabı olan babetler, yıllar içinde yapısal ve tarz olarak da değişim geçirmiş, küçük kısa topuklarla farklı bir form da kazanmıştır. Düztabanlar kadar yaygın olmasa da topuklu babet modelleri de son birkaç yıldır hayatımızdaki yerini aldı.

Klasik Babetler:

Bayan ayakkabı modelleri içerisinde klasik modeller her zaman değerini korumayı başarmıştır. Ağırlıklı olarak siyah renkli olan klasik babet modellerin öne çıkan özelliği ise sivri burun ve deri yüzeydir. Desen ve aksesuardan payını oldukça az oranda alan klasik tarz babetler, ilkbahar ve yaz aylarında klasik giyimde tercih edilirler. 2019 sezonunda da klasik babet modelleri oldukça fazla çeşitlilikle kataloglardaki yerini aldı.

Desenli Babet Ayakkabı:

Babet modelleri içerisinde son yıllarda trendi yükselen modeller ise desenli olan babetlerdir. Ağırlıklı olarak kumaş ve satenden tasarlanan bu modelde, kurdele ve fiyonk gibi aksesuarlar, tasarımı hareketlendirmek için sıkça kullanılır. Kare ve dikdörtgen geometrik şekillerin de eşlik ettiği desenli babetler de 2019 yılının yaz sezonunda bayanların ayaklarına fazlasıyla eşlik edeceğe benziyor. Yine yılan desenli deri babetler de bu sezon babet dünyasına hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz.

Renkli Babet Ayakkabı Çeşitleri:

2019 yılının yine öne çıkan babet ayakkabı modellerinin ortak özelliğine bakıldığında ise çok renkliliğin hâkimiyet gösterdiği görülüyor. Baharın ve yazın ışıldayan renklerinin ayakkabılar içerisinde en fazla babet modellerinde sahneye çıktığı 2019 sezonunda mavi, bronz, platin, pembe ve altın renkleri fazlasıyla boy gösterecek.

Taş İşlemelerden Vazgeçilmiyor:

Babet ayakkabı tasarımcıların önceki dönemlerde daha çok klasik ayakkabılarda sıkça kullandıkları taş ve boncuk işlemeleri yeni sezonda babetler üzerine de serpiştirdikleri görülüyor. Ve bu dokunuş babetlerin kullanım alanını gece ve özel davetlere de taşımış durumda. Bu modellerin öne çıkan bir diğer özelliği ise kemerli yapıda olmaları. Bilekten ve arka topuktan olmak üzere sahip oldukları kemerli yapıları ile sandaletleri de andıran babet modellerinin hepsinin ortak özelliği ise kuşkusuz son derece rahat ve kullanışlı olmaları.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram