2019 SEZONU KADIN AYAKKABI MODELLERİ

Bu yazımızda sizler için 2019 ilkbahar/yaz ayakkabı modelleri için kolları sıvadık. Yeni sezonda hepimizi saran rahatlık tutkusu, bu yıl altın çağını yaşıyor. Hemen her modeli ve rengiyle pek çok markanın koleksiyonunu süsleyen kadın ayakkabı modelleri, sezonun en iddialı parçalarıyla vitrindeki yerlerini çoktan aldı.

Bayan Terlikler:

Bayan ayakkabı modelleri trendi içerisinde son yılların en fazla yükseliş gösteren modellerinden biri de terlikler oldu. Kışlık terlikler, kürklü detaylarla ön plana çıkarken, yazlık terlik modasında taş işlemelerin ve deri dokunuşların yeni bir stil yaratmakta oldukça başarılı etkiler sunduğu da gözle görülür şekilde ortaya çıkıyor. Zarafeti ve şıklığı en cool biçimde yansıtan ve el işçiliği ile üretilen, boncuk ve taş işlemeleriyle harmanlanmış modeller dış mekanlardaki en iddialı kurtarıcınız olacak.

Stiletto Kadın Ayakkabı Modelleri:

1950’li yıllarda, dünyaya yayılan ince şıklık modasının etkileriyle ortaya çıkan ince yüksek topuklu şık ayakkabılar (stiletto) günümüzde klasik tarzın müdavimi olan kadınlar için ilk sırada gelmektedir. Şık gece ayakkabısı olarak adlandırılan Stiletto ayakkabılar,  özellikle de ünlü isimlerin sıkça gündüz gezintilerinde ayaklarını sarmasıyla sokak modasında da son yıllarda kendine yer bulmaya başladı. Ayağa giyildiği andan itibaren hem kıyafetin hem de duruşunuzun etkisini baştan aşağıya değiştiren ve feminen bir görünümle kucaklaşmanızı sağlayan bir çift stiletto ayakkabıyı siz de en büyük kurtarıcınız olarak dolabınızda bulundurmayı unutmayın.

Babetler:

Hem klasik hem de zamansız bir ayakkabı modeli olan babetler, kadın ayakkabı modelleri arasında, sağladığı konfor ve feminen duruşu ile pek çok kadın için vazgeçilmez olanların başında gelir. Kış ya da yaz fark etmeksizin, en özel davetlerden en sıradan anlara kadar neredeyse her türlü ortamda kadınlara eşlik eden babet modellerinde yeni sezonun iddialı parçası ise lace up modeli. Özellikle de uzun trenç kot ile kombinlendiğinde stilinize elegan bir duruş kazandıracak olan bu babet, bu yılın trend babet modellerinde başı çekiyor. Kalın ve ince bantlı bayan babet ayakkabılar da yine bu yılın en favori parçaları sıralamasındaki yerini aldı.

Platform Topuk kadın Ayakkabı Modelleri:

Platform topuklar her sezon form değiştirerek moda trendleri içerisindeki yerini alıyor. Yeni sezonun en gözde platform topuklu ayakkabı modelleri ise sandalet ve yüksek topuklu ayakkabıların birleşimi şeklinde karşımıza çıkıyor. Renklerde sınırlamaların olmadığı ve kemerli tasarımların daha baskın olarak ön plana çıktığı platform topuklu ayakkabılar, bu yıl da kadınların ayaklarını fazlasıyla süsleyeceğe benziyor.

Parlak ve Taşlı Süslemeler:

Yeni sezon bayan ayakkabısında ilkbahar yaz trendlerinden biri de parlak renklerin taş süslemelerle yeniden yorumlanması. Özellikle de gümüş ve bakır gibi metalik parlak renklerin bayan ayakkabı modellerinde fazlasıyla tercih edildiği yeni sezonda, taş ve boncuk işlemeler de oldukça dikkat çekici tasarımlarda öne çıkıyor. Sandalet, terlik ve babetlerde bu etkinin kendisini çok daha fazla sahneye taşıdığını görmek mümkün. Diğer taraftan fiyonk ve toka detaylarının da yeni sezonda ayakkabılarda fazlasıyla boy göstereceğinin altını çizmekte yarar var.

İtalyan Topuk Kadın Ayakkabı Modelleri:

Ünlü ayakkabı markalarının özel koleksiyonlarında yer verdikleri süslü İtalyan topuklar, farklı bir tasarım şöleni yansıtıyor. Zarif ve yenilikçi bir görünüm sunan, süslü ve yere sağlam basan bu topukları, bu yaz kadınların ayaklarında sıkça göreceğimizden kuşkumuz yok. Güçlü bir zarafetin ve çağdaş adımların da temsilcisi olarak gösterilen İtalyan topuklu bayan ayakkabısı, romantizme de çağrı yapıyor.

Klasik Detaylar Zirvede:

Yeni sezonda klasik görünümler büyük bir seviye atlayarak neredeyse her bir parçanın ruhuna işlemiş olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle de yoğun renklerin iç içe geçtiği yeni sezonda, baharın ve yazın sıcak, canlı ve enerjik ruhu kadın ayakkabı modelleri içerisinde yeniden vücut buluyor. Klasik tarzların stillere yeniden yön verdiği yeni sezonda, sportif tasarımların bile klasik bir ruha dokunmadan edemeyeceklerini kolayca fark edeceksiniz

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram