YAZLIK AYAKKABI MODELLERİ

Yaz ayları, ayakkabı modelleri açısından hepimizin en fazla özgür olduğu ve çok sayıda seçeneğe sahip olduğumuz dönemdir. Spor ayakkabılardan sandaletlere, babetlerden, topuklu ayakkabılara, terliklerden günlük ayakkabılara kadar çok sayıda model seçeneğinin yer aldığı yaz sezonunda bazı modeller trend olmaktadır. Biz de bu yazımızda, 2019 yaz sezonun en moda ayakkabı modellerini sizler için derledik:

Spor Ayakkabı Modelleri:

Spor ayakkabı, son yıllarda popülaritesini hızla arttıran ayakkabı modeli olarak dikkat çekiyor. Geçmiş dönemlerde sadece spor yaparken daha rahat ve esnek olabilmek amacıyla tercih edilen spor ayakkabılar, günümüzde neredeyse her mevsim günlük yaşantımızda fazlasıyla tercih ettiğimiz bir modele dönüştü. Bu tercih edilirlik de spor ayakkabı modellerinin çeşitlenmesinde öncü rol oynamış durumda. 2019 sezonunun öne çıkan spor ayakkabı modelleri içerisinde öne çıkanı ise, slip on olarak adlandırılan, düztaban renkli desenli spor ayakkabılardır.

Sandalet ve Babet:

 Kışın yağmur, çamur ve karlı toprağı yerini kuru toprağa bıraktığında, havaların da kavurucu sıcağı etkisini gösterince, serinlemeye ayaklardan başlamak isteriz. Bu nedenle yaz sezonunun en fazla tercih edilen ayakkabı modellerinden biri olan sandalet ve babetler de saklandıkları yerden çıkar ve ayaklarımızdaki yerlerini alırlar. 2019 yazında gözlerimizin en fazla karşılaşacağı bu grup ayakkabı modelleri ise lace up, iskarpin ayakkabı, ince ve kalın topuklu ayakkabılar, gladyatör sandalet,  stiletto ve laofer ayakkabı.

Topuklu Ayakkabı Modelleri :

Yaz denildiğinde kuşkusuz topuklu ayakkabı modelleri de vitrinleri kasıp kavurmaya başlar. Etek, şort ve streç pantolonlar ile kusursuz bir birlikteliğe imza atan bu ayakkabılar, özellikle de onlarca çeşit model seçeneği ile kadınların vazgeçilmez yaz ayakkabılarıdır. 2019 yaz sezonunun moda tasarımlarına gelince; stiletto, platform topuk, pump ayakkabı, makara topuk, kedi topuk ve iskarpin ayakkabı modelleri ile sıkça karşılaşacağız.

Terlikler:

Sokak modasındaki yerini her geçen dönem garantileyen terlikler de yazın tercih edilen ayakkabı modellerinden biridir. Oldukça kullanışlı, rahat ve ferahlatıcı olan terlikler, zaman içerisinde form değiştirerek diğer ayakkabılar gibi farklı çok sayıda tasarıma ve çeşide sahip olmaya başladı. Parmak arası, kemerli, düz, bağcıklı, tokalı, taş süslemeli ve topuklu terlik modelleri bu sezonda sokaklarda fazlasıyla karşımıza çıkacağa benziyor.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram