BAYAN AYAKKABI STİLLERİNDE MASKULEN TARZ

Fransızcadan dilimize geçen ve erkeksi, eril anlamına gelen maskulen, son yıllarda bir moda terimi ve tarzı olarak da kadınların hayatına yerleşti. Maskulen giyim, maskulen ayakkabı gibi terimleri daha sık duymaya başladığımız şu zamanlarda bizler de sizlere maskulen bayan ayakkabı örneklerini sunmak istedik.  

Loafer Bayan Ayakkabıları:

Eski yıllarda tamamen birer erkek ayakkabı modeli olarak ünlenen loafer tarzı ayakkabıların son birkaç yıldır keskin erkeksi çizgilerinden arındırılarak yeni tasarımlarla bayan ayakkabı modasına dâhil edildiğini görüyoruz. Ne tam eril ne de tam feminen olan bu tasarımlar, maskulen tarzı ayakkabı modasının birer örneğini oluşturuyor. Özellikle de kumaş takımlarla oldukça iyi bir ikili olan bu ayakkabı çeşidi farklı renk ve model seçeneği ile vitrinlerde beğeniye sunuluy

Spor Ayakkabılar:

Maskulen tarza en yatkın ayakkabı modellerinin başında kuşkusuz spor ayakkabı çeşitleri gelir. Daha erkeksi ve daha kaba olan modelleri tercih eden kadınlar bu ayakkabılarla eşleştirdikleri eril bir giyim tarzı ile maskulen bir tarzı kolayca ortaya çıkarabilirler. Özellikle de günlük kullanıma uygun olanlar dışında sportif aktivitelere uygun üretilen spor ayakkabı modelleri maskulen tarza daha yatkın olanlarıdır. Bu ayakkabıları, bir Jean ve bir ceket ile beraber kombinleyerek, daha rahat, özgün ve şık bir kombin yaratabilirsiniz.

Oxford Bayan Ayakkabı:

Adını Oxford Üniversitesi’nden alan ve üniversitedeki herkesin giydiği bir model olmasından dolayı bu isme layık görülen Oxford ayakkabı modeli de tıpkı laofer ayakkabı gibi son yılların maskulen ayakkabı modellerinden biri olmuş durumda. Kadınlar tarafından fazlasıyla tercih edilen bu ayakkabı, laofer türüne göre daha fazla çeşide sahip. Topuklu ayakkabı çeşitlerinin içerisinde de kendine pay ayırmayı başaran bu model, daha salaş ve spor giyimlerle çok daha iyi bir uyum yakalıyor.

Bunun yanı sıra sneaker tarzı düztaban spor ayakkabılar da daha erkeksi bir görünüme sahip olmak isteyen kadınların beklentilerine yanıt veren modellerden biridir. Botları da es geçmemekte yarar var. Bot alanında maskulen ayakkabı modellerine örnek gösterebileceğimiz modeller ise kovboy çizmeleri, kar botları, postal botlar, binici botları ve gladyatör çizmeleri. 

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram