BAYAN BOT MODELLERİ NASIL KOMBİNLENİR?

Gelelim kendi tarzını yaratırken trendlere göz atmadan karar veremeyen kadınlar için bayan bot modelleri ile kıyafetlerin nasıl kombinleneceği konusuna. Aslında pek çok kadın için son derece önemli bir konudur bu.  Biz de sizlere önerilerde bulunurken, ünlülerin giyim tarzlarından da ilham almayı uygun gördük. İşte bayan botlar ve onlarla yapabileceğiniz kombinlere dair bazı ipuçları:

Pantolonlar:

Özellikle kısa, bilekte son bulan, düztaban botların en zarif şekilde kombinlendiği su götürmez bir gerçek. Ünlü isimlerin de sıkça tercih ettiği bu birliktelikte özellikle de postal  bayan bot modelleri ön plana çıkıyor. Ayrıca vücudunuzu saran dar kot pantolonlarınızı uzun ve kısa botlarla tamamlayabilirsiniz. Ve böylece ortaya son derece cool bir görünüm çıkarabilirsiniz.

Vintage Giyim Trendi:

Günümüz modasına baktığımızda, geçmiş moda akımlarından ilham aldığını söylemek mümkün. Popüler moda haftalarındaki defilelerde de vintage ürünler boy gösteriyor. Ünlü modacıların tasarımlarında geçmişe dönüşün olduğunu söyleyebiliriz. Büyük yakalı gömlekler ve bluzlar, İspanyol paça pantolonlar, puantiyeli elbiseler, düğmeli vatkalı ceketler günümüzde de eski yerini ve önemini koruyor. Siz de bu akıma, bir vintage kadın bot ile eşlik edebilir, tarzınızı sıra dışı bir duruşa kavuşturabilirsiniz.

Modanın her zaman geçmişle ilişkili olduğunu ve belli dönemlerde geçmişi geleceğe taşıdığını göz önünde bulundurursak, dolabınızda bulunduracağınız bir vintage bot modelinin, bugün olduğu gibi gelecekte bir gün yine size eşlik edeceğinden hiç şüpheniz olmasın.

Minimalist Şıklık:

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız ‘minimalist şıklık’ çabasız şıklık anlamı taşıyan  pek çok ünlünün severek üzerinde taşıdığı bir tarz olan “Normcore” stilinin ta kendisi. Bu stildeki ana tema ise, çabalamadan, uğraşmadan ve yorulmadan, en az dokunuşla en sade şıklığı kazanmak.

Bakıldığında oldukça kolay gibi görünen bu durum aslında sanıldığının aksine o kadar da çabasız değil. Çünkü sadeliğin şıklığını taşıyabilmek ise kendi içerisinde de bir maharet! Hem rahat hem tarz ve şık olma imkânı sunan bu stil son zamanlarda tüm moda dünyasının favorilerinden.

Siz de fazla çaba göstermeden, hem sade hem de son derece yalın bir şıklığı kucaklayan, abartıdan ve gösterişten uzak bir bot modeli ile minimalist şıklığı doğal şekilde yakalayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, son yıllarda trend haline gelen skinny jean pantolon modeline yakışan salaş bir örgü kazak ile birlikte bilekte biten kısa bayan bot modelleri ileeşleştirdiğinizde, ortaya çıkan doğallığın çekici zarafetinin tadını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Işıltının Etkisinden Kurtulamayanlara Özel :

Sadelik bana göre değil. Beni tarzım her zaman parlamalı ve dikkat çekmeli diyen kadınlardansanız sizin için de önerilerimiz mevcut. Stil ikonlarından biri olan Alexa Chung sizler için başarılı bir ilham kaynağı olabilir. Siz de tıpkı onun gibi kış akşamlarında verilen davetlerinize ışıltılı gece elbisenize, zımbalı topuklu bot modelleri ile birlikte eşlik etmek ister misiniz?

Eğer siyahın asaletinden asla vazgeçmem diyorsanız o zaman size önerimiz, ünlü müzisyen Taylor Swift stili! Baştan aşağıya siyaha bürünen bir gece elbisesi ya da kumaş pantolon-etek-ceket birlikteliğine, siyah topuklu kadın bot modelleri ile son dokunuşu yaparak kendinizi ortama bırakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram