Modada her sezonun bir trendi, gözdesi vardır. Bazen bazı tarzlar, modeller ya da stiller o yıla damgasını vurur ve herkesin üzerinde görmeye başlarız. Bir akıma dönüşür bu hareket ve ortalığı kasıp kavurur. Ama bazıları vardır ki uzun yıllar zirvedeki yerini korur. Beyaz spor ayakkabı çılgınlığı da işte buna en güzel örnektir. 

HER KOMBİNE UYUM SAĞLIYOR

Bu çılgınlığın bu denli kısa sürede yaygınlaşarak bir anda bu kadar geniş bir kitle tarafından benimsenmesinin altında bazı nedenler yatıyor. Bunların başında kuşkusuz, beyaz spor ayakkabı modellerinin neredeyse her kombine uyum saplıyor olması. Ne giyerseniz giyin, ayaklarınızı saran beyaz spor ayakkabı varsa, kombininiz tamam demektir! Hatta öyle ki hem kadınlar hem de erkekler tarafından en klasik giyimlerde bile tercih ediliyor olması, bu akımın ne denli giyim tarzımıza işlediğinin de en açık göstergesi.

BEYAZ SPOR AYAKKABI OLDUKÇA ŞIK GÖSTERİYOR

Beyaz spor çılgınlığını besleyen bir diğer faktör de bu ayakkabıların oldukça şık ve cool bir tarz yaratmasıdır. Zarif bir görünüm sunan bu ayakkabıların, rahat, estetik ve kullanımı keyifli olması da artı bir avantaj sağlıyor. Özellikle de koyu renkli kombinlerde tercih edildiğinde göz kamaştıran bir fark ortaya koyan bu ayakkabılar, popülerliğini daha çok uzun yıllar sürdüreceğe benziyor.

ORTAMLARIN GÖZDESİ

Spor ayakkabıların beyaz olanları sadece sokak modasının değil, artık her ortamın gözdesi durumda. Onu plaza çalışanlarının da, şık gece davetlerinde de, düğünlerde de, partilerde de… Yani aklınıza gelebilecek her ortam ve mekânda rahatlıkla görebilirsiniz. Kendine olan özgüvenini o kadar mükemmel yansıtıyor ki, sanki her ortam onun evi. O kadar samimi, içten, rahat ve ev sahibi!

BEYAZ SPOR AYAKKABI YERİNİ NE ALIR?

Her yükselişin bir düşüşü de olur denir ya hani. Onun bu hükümdarlığının da elbet bir gün sonu gelecek. Ama o son yakın bir zamanda olur mu orası tartışılır. Sağladığı avantajlar o kadar benimsendi ve o kadar sevildi ki, eminim kendisinden kolay kolay vazgeçemeyeceğiz. Ama sonsuza kadar silinmeyeceği de bir gerçek. Belki bu kadar popüler olmayacak ancak o hep hayatımızda olacak. Bu ayakkabıların yerini ne alır sorusunun yanıtı ise henüz bilinmiyor.

Write A Comment