Tag

Ayakkabı Modası

Browsing

Moda ve moda takibi insanlar arasında hızla yayılan bir durumdur. Dış görünümün en modern halini yansıtmak isteyenler ve yine dış görünümde güncel olmak isteyen kişiler modayı takip ederler. Moda durağan bir şey değildir. Sürekli bir gelişim ve sürekli bir dönüşüm halinde olmaktadır. Modanın birçok altbaşlığı bulunur. Ancak moda deyince ilk akıllara gelen giysiler olmaktadır. Bu kapsamda moda trendi tek başına ele alınan bir durum değildir. Yani moda kavramı giysiler ile ilgili olsa da giysilerin tamamlayıcılarını ele almadan ya da bulundurmadan modayı giysi anlamında takip etmek pek bir anlam ifade etmez. Bu kapsamda modayı trendler ve tamamlayıcı unsurlar olarak ele almak yararlı olacaktır. Moda renkler ve kesimler ile takip edilen ve alınan bir trend elbisenin bu anlamda en önemli tamamlayıcısı ayakkabılar olmaktadır. Yani her sene değişen ve gelişen ayakkabı modası da vardır. Her sene cevabı merak edilen sorulardan birisi de bu sezon ayakkabıda neler moda sorusu olmaktadır. Ayakkabılar da güncel de kalabilmek için her sene belirli merkezleri ve kişileri takip etmek gerekir. Bu sayede ayakkabıda moda olan ürünler rahatlıkla bilinebilir. Her sene sonbahar döneminde gerçekleştirilen New York moda haftasının takibi ile moda olan ayakkabılar öğrenilir. Yani özellikle ayakkabı konusunda modayı yönlendiren merkez New York moda haftası olmaktadır.

Sandaletler

2019 ve 2020 yıllları hem ayakkabı da hem de elbiseler de nostaljik temaların baskın olmaya başladığı dönemlerdir. Yani moda da bir retro akışkanlığı mevcut olmaktadır. Bu durumda da tam olmasa dahi 70 ve 80’li yılların temaları ve çıkış noktaları günümüzün modern harmonileri ile birleştirilerek hareket edilmektedir. 70’li ve 80’li yılların moda renkleri ve desenlerine rastlamak oldukça yüksek olan ihtimaller olmaktadırlar.

Bu senenin en moda ayakkabı modellerinden birisi kalın tabanlı ve bantlı sandaletler olarak belirlenmiştir. Eski zamanların en popüler modellerinden olan kalın ve bantlı sandalet modeli moda dünyasında oldukça geniş bir yer edinmiştir. Genelde sarı ve yeşil renklerin hakim olduğu bu ayakkabı modelinin salaş eteklerde ve mavi kot pantolonların altında kullanılması önerilir.

Hayvan Motifli Ayakkabılar

Hayvan motifi bu dönemin en bilindik özelliği olmaktadır. Hem ayakkabılar da hem de elbiseler de hayvan motifleri ön plana çıkar. Hayvan desenli ayakkabı modelleri her tür için üretilmiştir. Ancak erkeklerde spor rugan ayakkabı da kadınlarda ise topuklu ayakkabılarda hayvan desenli ayakkabı modelleri moda olmaktadır.

Parmak Arası Ayaklabılar

Parmak arası terliklerin stilinden hareketle hazırlanan ve büyük ses getiren ayakkabı modellerinden birisi de parmak arası ayakkabılar olmaktadır. Bu model ilk defa bu sezonda piyasaya sürüldü. Yaz dönemleri için hazırlanan parmak arası ayakkabı modeli zarif olması ile dikkat çeker. Ayrıca parmak arası modelin yanında bileğe dolanan iplikleri de eklenen özellikler arasındadır. Parmak arası ayakkabılarda;

  • sarı
  • yeşil
  • siyah
  • pembe

moda renklerdir.

Tüylü Ayakkabı Modeli

Bilindik ve moda ayaklabılara ek olarak tüy motiflerinin eklenmesi ile ortaya çıkan ve oldukça zarif bir görünüm sağlayan bu modele ilgi bir hayli yoğun olmaktadır. Tüylü ayakkabı modeli;

  • rugan ayakkabılarda
  • topuklu ayakkabılarda
  • iplikli sandalet ayakkabılarda

kullanılan bir model olmaktadır.

Logomania Ayakkabı Modeli

Genelde elbiselerde ve tişörtlerde kullanılmış olan logomania modeli bu dönemde kendisini ayakkabılarda göstermeye başlamıştır. Logomania ayakkabı modeli terlik ayakkabı modeli ile piyasaya sürülmüştür. Sınırlı bir modele sahip olsa da yine dikkat çeken ayakkabı modelleri arasında yer almaktadır.

2020 Renkli Ayakkabı Modası göze çarpan değişimler börek seçimlere oldukça üst düzey tercihler olacaktır. Renkli ayakkabı giymeyi cesaretin simgesi olarak daha gösterebiliriz. 2020 yılına geldiğimizde bu asil ve cesur duruşu çok daha ayaklarda görebiliriz. Renkli ışıltılı adımlar 2020 yılından yeni trendi olarak boy gösteriyor. Kadınların ayakkabılarına verdiği önem yürürken her adımda göz alıcı ver Eda’yı topuklarına katmanları yeni yılın yeni modası olabilir. Önümüzdeki yıl sıklıkla göreceğimiz ayakkabı modelleri yürekten yana olacaktır.

Ayakkabı Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Kadınların yürüyüşündeki doğallığı ve rahatlığı bütün bedene yansıtan yeni modeller 2020’nin modası olarak söylenebilir. Sıradışılık ve alışılagelen gözlere Aşina olan tarz yerine yeniliğe ve değişikliği arzulayan 2020 ayakkabı modellerini daha ön planda planlar girebiliriz. Çatlak ve zerafetin boy gösterdiği kendini önemseyen bayanların uzun ve sıradışı topuklu ayakkabılarla Gözde’ye değişik modeldeki tarzları görebiliriz.

Sıra Dışı Topuklu Ayakkabılar

Yüksek topuklar platform topuk modası ile yeniden gündeme geliyor. Yüksek topuklar ayaktaki taban ve topuk boyunu yükseltirken engelli bir adam ve rahat kullanım sağlıyor. 2020 yılında yine sporlar sandaletler ve botlarda Gözlerimiz bu tarzları bulacaktır. Topuklu ayakkabılar 2020 yılında modanın ve yeni modellerin başını çekecektir.

Kalitenin modanın birleştiği 2020 yüksek topuklar ile ay gösterirken fiyat olarak da oldukça yüksek rakamları olacaktır. Ayakkabı dolabının kıymete bindiği bir dönem diyebiliriz. Pahalılıkta ayakkabıları muhafaza etmek ve onlara gerekli olan bakımları yapmak en doğru seçenek olacaktır.

Moda Ayakkabılar

Moda dünyasının vazgeçilmezleri arasında yer alan topuklu terlik modelleri mule terlik modelleri dir. Satılıklar karşımıza göreceğimiz modellerden biri olan mule popüler olma özelliğini 2020 de devam ettirecektir.

Mary Jane Modeller

Ilk kez bir romanda 1902 yıllarında Trabzon atla bir romanın içindeki Mary Jane karakterini Kullanmış olduğum Zarif ve gösterişli ayakkabılardır. Imandan esinlenen bu modeller 2020 yılında moda olacak. Bu modelin özelliği pire kısmına konulan ince ve zarif bir bant ile ayakkabıların daha zayıf ve güzel bir görünüme dönüşmesi sağlamıştır. Çok eski bir günümüzde hala esintilerini görmek mümkündür. Günümüz modasına ışık tutan renkli bir yapıya sahiptir.

Renkli Babetler Trend Olacak mı?

Geleneksel müzik detaya sahip onu compute tayları Ya otur detayları ile tekrardan bir masalsı hava ile 2020 yılında gözleri donduracak yürüyüşlerin olması içten bile değil. Dönercide kullanılan renkler baharat tonları ve Vintage görüntüsüyle kahveyi öne çıkaran yeşil tonlama larla gözleri alıyor. Kimin girmiyor lan Trendyol mu yanında önemli adımlarla ilerliyor.

Teknoloji Ve Ayakkabı Modelleri Nasıldır?

Ayakkabıda kullanımı oldukça önemli olduğu rahatlık ve Konfor olaraktan iyi bir Tabana sahip olan ayakkabılar teknolojinin uyguladığı temalarla neon renkler gelecek yıllara dair burçları barındırmaktadır. Ekranların ve isteyen Gözlerin takibin olan ayakkabı modelleri farklılaşan malzeme ve hibrit tasarımlarla tamamen 3. Boyut hissi katmaktadır Plastik kullanımını yerine bu tarz malzemelerin kullanılması modern bir hava oluşturmaktadır.

Bu modernite renkler ön plana çıkmakta ve adeta ışıl ışıl gözleri almaktadır. Son derece muhteşem bir ahenk ile bütünleşen teknolojik tasarımlar katları renk cümbüşü ile de adeta fark oluşturuyor.

Yağmur Botlar

Hareketli bir hayat yaşayanlar için bulundukları hava koşullarına en iyi şekilde adapte olan yağmurlu ve Karlı günlerde rahat bir kullanım sağlayan kalın platform ve lastik tabanlı büyük bunk botlardır. Siyah ve kahverengi tonlarını kullanarak Tamam kazanan robotlar 2020’de sıkça görüleceği benziyor.

2020 yılında görebileceğiniz rengârenk ayakkabı dolabınız olacaktır. Renkli ve bir o kadarda renge bürünmüş adımlar sokakları caddeleri dolduracaktır.