YENİ SEZON KADIN BOT ÇEŞİTLERİ

Konu kadın bot çeşitleri olduğunda tasarımcıların model konusunda kadınlar için fazlasıyla cömert davrandığı da bir gerçek. Moda dünyası kadınlar için tarzlarını destekleyen alternatiflerle dolu. Neredeyse her tarza ve beğeniye uygun, birbirinden farklı kalite ve özellikte modelleri bulmak mümkün olmakta.

Son dönemlerde kadınlar için rahatlığın oldukça önem kazanması kombin konusunda eskiye oranla daha fazla hassas davranmaları, kadın bot modelleri içerisinde de çeşitliliği arttıran bir faktör oldu. Tek bir ayakkabı ile koca bir mevsimi geçiştirmek artık çok gerilerde kaldı. Günümüzün şehirli kadını ofiste, sokakta, sporda, seyahatte, gezmede ve günlük yaşamda ‘farklı’ ayakkabılarla zamanı yaşıyor. Ve bu değişim bayan bot modellerinde de etkisini göstermiştir.

Her Ortamın Bir Tarzı Var

Artık her ortamın bir tarzı, her tarzın da bir ayakkabısı var. Bazı kadınlar için klasiklik, ödün verilmeyen bir tarzdır. Klasik ayakkabı, klasik bot, klasik giyim… Özellikle de iş yaşantısını gününün büyük bölümüne yayan kadınlar için klasik bot modelleri her zamanki gibi son derece şık, çekici ve yere daha sağlam basan ağır duruşları ile vitrinlerdeki yerlerini çoktan aldı.

Öne Çıkan Kadın Bot Çeşitleri

 Klasik tarzın en iddialı rengi ise tabi ki siyah. Ancak yeni sezonun farkı, baştan sona siyaha bürünmek yerine, farklı renklerin yumuşak geçişlerine ve estetik dokunuşlarına izin veren iki ya da üç renkli botlara daha fazla yer vermesi. Kahve, gri, taba, bej ve krem gibi soft renklerle bir araya gelen siyah klasik kadın bot çeşitleri ile ofisteki şıklığınızı destekleyebilirsiniz.  

Spor şıklığını tercih eden bayanlar için de 2019’da seçenek oldukça fazla. Jean pantolon, gömlek ve deri ceket ile kombinlenen sportif bir bot modeli ile sokak modasının nabzını rahatlıkla kendi stilinizde attırmanız mümkün. Boya gerektirmeyen, temizlenmesi kolay, ayakları sıcak tutan, giymesi ve çıkarması kolay ve hafif olan bot çeşitleri, spor tarzın müdavimi olan kadınlar için birebir.

Farklılık Arayanlar İçin Kadın Bot Çeşitleri

Farklılık arayanlar için de alternatiflerin olduğu kadın bot çeşitleri trendinde renkli botlar ön plana çıkıyor. Metal donanımların, renkli süet ve kumaşların, sıra dışı tasarımların ev sahipliğinde şekillenen bayan bot modelleri de dikkat çekmeyi seven kadınlara ilham kaynağı oluşturuyor.

Gösteriş yerine sadeliğin ön plana çıktığı 2019’da minimalist şıklık kadınların kendi tarzlarını yaratmalarında oldukça yönlendirici ve ilham verici bir faktör olarak göze çarpıyor. Çok fazla detay barındırmayan, ufak dokunuşlarla yetinilen, düz ve abartısız renklerin ışığında yaratılan stiller bu yıl trend durumunda.

Bu Renkler Sezonun Modası

Siyah, kahve, taba, koyu yeşil ve kırmızı renkleri bayan bot modellerinde yeni sezonun ana renkleri olarak rol üstlenirken, tasarım ve model olarak da daha düz, yalın, sade ve kısa bot modellerinin atağa geçtiği görülüyor. Ayrıntılarda gösterişin değil kalite ve farklılığın daha fazla önemsendiği bayan bot modelleri bu sezon bağcıklı, fermuarlı ve zımbalı botlar biraz daha boyunu kısaltarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram