KADIN BOT ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez ayakkabı modellerinin başında yer alan kadın bot, her sezon farklı form ve özelliklerle kadınların ayaklarını sarıyor. Bot denildiğinde kadınların gözdesi olan birbirinden farklı kadın bot modelleri, tarzları kadar özellikleriyle de tercih edilirken incelenmesi gerekiyor.

Soğuk havalarda kadınlar tarafından en fazla tercih edilen ayakkabı modeli olan bayan bot, her sezon yeni modellerle karşımıza çıkıyor. Kadınların bir bottan en büyük beklentisi ise hem şık hem de en zorlu hava koşullarına bile dirençli olmasıdır. Bu beklentilerden yola çıkan ünlü moda tasarımcılarının da bot modelleri içerisinde, şıklık kadar dayanıklılığı da, ürünlerde kullanılan materyaller ve farklı özellikteki tabanlarla ön plana çıkardığını görüyoruz.

Kadın Bot Seçimi Nasıl Yapılır?

Botlara dair en çok merak edilenlerden biri de seçim yaparken hangi hususlara dikkat edilmesi gerektiğidir. Bu hususlar ayakkabının özelliklerine göre değişiklik gösterir. Pek çok kişi için uygun fiyat belirleyici bir faktör olsa da, aslında insanları hataya düşüren bir durumdur.

Çünkü ekonomimizi düşündüğünüz kadar sağlığınızı düşünürsek, çok daha karlı çıkacağımız ortada. Sırf uygun fiyat olduğu için alınan bir bot, kalite, dayanıklılık ve ömür açısından da eksiklikler barındırabilir. Elbette ki bu pahalı olan her zaman daha kalitelidir yargısını da ortaya çıkarmamalıdır. Burada önemli olan seçeceğiniz ayakkabı ya da botun, güvenilir kaliteli markaların ürünü olmasıdır.

Yapısal Özellikler Önemli

Fiyat olgusunu açıkladıktan sonra gelelim yapısal özelliklere. Öncelikle almayı düşündüğünüz botun ayak yapınıza uygun olması gerektiğini vurgulayalım. Nasıl ki bir kıyafet alırken bedenimize göre seçim yapıyorsak, ayakkabı alırken de aynı düşünceyle hareket etmeliyiz. Kendinizi için en doğru botu seçerken şu hususları da atlamamalısınız:

Ayağınıza konfor sağlayan,

Ayağınızın içinde rahat hareket etmesine olanak sunan,

İnsan sağlığına zararlı materyalleri bünyesinde barındırmayan,

Ayaklarınızda bir sağlık problemi varsa buna uygun yapıda olan,

Ayaklarınızı soğuktan ve yağmurdan koruyacak olan

Ve son olarak da size, duruşunuza ve tarzınıza yakışan bir kadın bot tercih etmelisiniz.


Kadın Bot Modasını Takip Edin

Yeni sezon sonbahar – kış sezonunun öne çıkan trendlerden biri olan Urban ve Glamorous tarzlarının bot modasında da kendini en iddialı şekilde gösterdiğini söylemek de mümkün.Özellikle de kadınlara özel tasarlanan botlarda feminen tarzının da etkisinin oldukça baskın olduğu yeni sezon topuklu bot modelleri, her türlü zevke ve beğeniye de kucak açmış durumda.Oldukça kalın tabanlı kar botlarından, zarif uzun süet botlara, kemer, kurdele ve metal parçalarla şekillenen tarzlardan, son derece düz, sade, iddiası olmayan tasarımlara kadar geniş bir ürün gamına hitap eden 2019 sezonu kürklü bot modasında rahatlık, çekicilik ve zarafet 3’lüsünün de ortak paydada buluştuğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram