MEZUNİYET AYAKKABISI NASIL SEÇİLİR?

Hayatımızın en özel anlarından biri olan mezuniyet günü, hepimiz için en güzel görünmek isteyeceğimiz günlerden biridir. Mezuniyet ayakkabısı da o günün kombini için en özel parçaların başında gelir. İster lise, ister üniversite mezuniyeti olsun, bayanların kendilerine en çok özen gösterdikleri o özel günde ayakkabı seçiminin püf noktalarını sizler için derledik:

Rahatlık Ön Planda Olmalı

Mezuniyet ayakkabısı için kuşkusuz öncelikli kıstasların başında rahatlık geliyor. Tüm bir gün boyunca oradan oraya koşturacağınızı, eğleneceğinizi ve çoğunlukla ayakta olacağınızı düşündüğümüzde ayaklarınızın rahat olması son derece önemlidir. Bu nedenle mezuniyetinizde sizi taşıyacak olan o ayakkabınızın ayağınızı sıkmaması, ayağınıza konfor sağlaması gerekir. Tüm bir gece ayakkabınızın ayağınıza vurduğunu bir düşünün. Hayatınızın kâbusunu yaşamamak adına dikkatli olmanızda fayda var.

Mezuniyet Ayakkabısı Şık Olmalı

Her ayakkabıda şıklık ararız. Ancak mezuniyet ayakkabısı denildiğinde bu arayış bir kat daha artar. Çünkü o gün sizin özel gününüzdür. Hayatınız boyunca hep hatırlayacağınız gün olacak. Bolca fotoğraf çekip, geleceğinize kanıtlar ve hatıralar aktaracaksınız. Elbisenizin şıklığı kadar, o şıklığı taçlandıracak zarif bir ayakkabı da sizin o geceki en büyük destekçiniz olacak. Kombinlerinizle uyumsuz bir ayakkabı, gece boyunca kendinizi kötü hissetmenize neden olabilir.

Abiye Ayakkabılar Bir Adım Önde

Mezuniyet baloları, şık bir davet organizasyonu olduğu için, bu güne özel bayanlar tarafından en fazla tercih edilen ayakkabı modelleri ise abiye ayakkabılardır. Topuklu, ince ya da platform topuklu ayakkabılar, mezuniyet balolarının öncü ayakkabıları olmayı 2019 sezonunda da sürdürüyor. Hal böyle olunca, topuklu ayakkabı giyme alışkanlığı olmayanların mezuniyet öncesinde bir alıştırma yapmalarını öneririz. Sabah saatlerinde bir iki saat, gece giyeceğiniz abiye ayakkabınızı kullanarak acemiliğinizi üzerinizden atarak, çok daha rahat bir gece yaşayabilirsiniz.

Mezuniyet Ayakkabısı Bir Gecelik Olmamalı

Bazı bayanlar, mezuniyet ayakkabısı alırken seçimlerini anlık yaparlar. Sadece o gece kullanılıp, bir daha işe yaramayacak olan bir modeli tercih ederek hataya düşülmemeli.  Seçim yaparken alacağınız ayakkabının, farklı pek çok ortam ve kıyafet ile de örtüşebilir bir ayakkabı olması, sizi hem maddi anlamda hem de ayakkabı seçimi zahmetinden kurtulma açısından fayda sağlayacaktır. Önerilerimizi göz önünde bulundurarak, mezuniyetiniz için ekonomik ve kaliteli birbirinden şık topuklu ayakkabı modellerimize Modatrend üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram