SOKAK MODASI VE TREND AYAKKABILARI

Sokak modası son yılların popüler akımı olmaya başladı. Önceleri moda tabiri sadece belli mekân ve giyim tarzlarıyla eşleştirilirken, artık sokağın da bir modası, trendi var. Ve bu trend öyle güçlendi ki, podyumlara bile yön vermeye başladı. Ve artık sokağa çıkarken, çok daha özenli, uyumlu, seçici ve dikkatli davranıyor, ona göre kombinlerimizi oluşturuyoruz. Çünkü sokaklar bizim ve sokakların hükümdarı da bizleriz.

Salaş Ruh Sokak Modası İçin Lider

Rahatlık artık şık olmanın önüne geçerek ilk kıstas oldu. Önceleri giyiminizde neye dikkat edersiniz? Diye bir soru ile karşılaşıldığında şıklık yanıtı ilk sıradaydı. Ancak günümüzde özellikle de günlük hayatımızda ve sokakta önceliğimiz rahatlık oldu. Ve hem rahat hem de şık olmak artık oldukça mümkün. Jean, t-shirt ve spor ayakkabı kombini sokak modası için en vazgeçilmez giyim birlikteliği olarak göze çarpıyor. Diğer yandan eşofman tarzı bol pantolonlarla eşleştirilen babet, sandalet ve spor ayakkabılar da bu yılın öne çıkan tarzlarını oluşturuyor.

Minimalist Şıklık Vazgeçilmez

Abartıdan uzak, sadeliği ve şıklığı temsil eden minimalist şıklık da sokak modasının öncü trendlerinden biri. Oldukça az giyim parçası ve abartıdan uzak biçimde, olabildiğince sade bir giyimi barındıran minimalist şıklıkta, birbirine yakın ve uyumlu renklerin eşleştirmesi de ön planda. Bu giyim tarzı son yıllarda birçok ünlüyü de etkisi altına almış durumda. Siyah, krem, mavi, beyaz ve açık kahve, bu stilin moda renkleri olarak varlığını sürdürüyor. Monokrom yani baştan aşağıya tek renk giyimin ilk kural olarak göze çarptığı bu stilde göz yoran aksesuarlar, renklilik, desenler ve ışıltılar kapının dışında tutuluyor.

Spor Ayakkabı Sokak Modası Öncüsü

Spor ayakkabıların, günlük yaşantımızın neredeyse her alanına yayılması, sokak modasının şekillenmesine de öncülük etti ve etmeye de devam ediyor. Eskiden giyime göre ayakkabı seçilirdi ancak günümüzde sokakta giyineceğimiz ayakkabılarımıza göre kıyafetlerimizi seçiyoruz. Hal böyle olunca da spor ayakkabıların öncülüğünde daha salaş, daha rahat, daha sade ve daha spor bir giyim kombini sokak modası için birinci kombin örneği oluyor. Üstelik spor ayakkabılarla her türlü giyim parçalarını eşleştirmek de son derece kolay.


Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram