TOPUKLU AYAKKABI MODELLERİNDE SON TREND

Ayakkabı dünyasındaki gezintimizin bu haftaki durağı topuklu ayakkabı. Bin bir çeşit modele sahip olan bu ayakkabılar içerisinden hangisini seçeceğimize karar vermek ise başlı başına bir zorluk. Simetrik mi yoksa asimetrik mi? Dolgu topuk mu, kalın topuk mu? Platform mu yoksa orta boy topuk mu? Ya da hepsinden birer tane mi? Seçmesi zor olsa da kullanması da biraz deneyim istiyor. Çünkü o topukların üzerinde durması da kolay bir iş değil. Madem her açıdan bizi zorlayan bir ayakkabı ile karşı karşıyayız, o zaman gelin işinizi kolaylaştıralım. Modatrend olarak Öneriler bizden seçmesi ise sizden:

Kalın Topuklu Ayakkabılar:

Topuklu ayakkabılar içerisinde en fazla paya sahip olan model kalın topuklu ayakkabı modelidir. Çünkü ince topuk sadece stiletto modellerde yer bulabilirken kalın topuk, klasik ayakkabılardan sandaletlere, terliklerden botlara kadar ayakkabı modelleri içerisinde daha fazla seçenekle örtüşebiliyor. Üstelik ince topuğa göre kullanımı ve üzerinde durulması daha pratik olan bir model. Bu grubun öne çıkan tasarımları ise kullanılacak mekâna ve kıyafete göre değişiyor. Eğer özel bir akşam davetine ya da kutlamaya katılacak iseniz o zaman siyah renk, taş süslemeli, kemersiz bir model en iyi seçim olacaktır. Ancak daha sıradan bir ortamda ve daha günlük bir kıyafet ile kullanacaksanız, fermuar-kemer ya da toka detayları ile bezenmiş, farklı renkleri bir arada barındıran, daha sportif modelleri tercih edebilirsiniz.

Abiye Ayakkabılar:

Davetlerin, düğün ve kutlamalarının, özel iş yemeklerinin ve diğer ayrıcalıklı gecelerin en değerli ayakkabısı olan model ise abiye ayakkabı olarak da isimlendirilen stilettolardır. Pek çok kadının ayakkabı dolabında bir tane de olsa abiye ayakkabısı vardır. Daha çok ince topuğa, sivri buruna ve narin bir yapıya sahip olan bu ayakkabılarda renk tercihi ise daha çok siyah, gri, gümüş ve bej olmaktadır.  Aşağıda size sunduğumuz modeller ise bu türlerden bazılarıdır.

Dolgu Topuk Ayakkabı:

Topuklu ayakkabı modelleri içerisinde yer alan bir diğer seçenek de dolgu topuk ayakkabı modelidir. Son yıllarda daha yaygın olarak vitrinleri süslemeye başlayan bu ayakkabılar hem uzun boy düşkünü olan hem de ince topukları kullanmakta zorlanan kadınların tercihlerinde üst sıralardaki yerini almaya başladı. Diğer topuklu modellerden ziyade gün içerisinde çok daha özgür ve rahat hareket edilmesine olanak sağlayan bu modelde de çok sayıda tasarım ve renk mevcut. www.modaTrend.com.tr ayakkabıya dair aradığınız her türlü modeli sizlere bir tık uzaklıkta sunuyor.

Bir cevap yazın

Top

Bu blogu beğendin mi? Lütfen paylaş :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter
Pinterest
Pinterest
LinkedIn
Instagram