Her sene değişen ve gelişen moda ile 2020 ayakkabı ve abiye çanta kombini çeşitleri de farklılaşmaktadır. 2020 yılında çeşitli ayakkabılar, elbiseler, çantalar ve aksesuarlar trend olmuştur. Trendleri gören her kadın gün geçtikçe daha fazla alışveriş yapmaktadır. Alışveriş yaparken modayı daha da yakından takip edebilirsiniz. Mağaza vitrininde gördüğünüz modeller, en sık gördüğünüz renkler bu senenin trendleri olmaktadır. Özel günler, şık davetler ve düğünler için ise abiye kombinleri, ayakkabılar ve çantalar da bu senenin gözdeleridir.

2020 Ayakkabı Modelleri

2020 yılında da yine çok şık ayakkabılar ön plandadır. Topuklu ayakkabılar daha fazla karşımıza çıkmaktadır. İsterseniz kısa topuklu, isterseniz daha uzun topuklu modelleri tercih edebilirsiniz. En trend ayakkabı modelleri şunlardır;

 • Stiletto
 • Mule
 • Topuklu dizüstü çizme
 • Mary jane
 • Platform topuklu
 • Bilekten abiye ayakkabı

Bu ayakkabılar en trend modellerdir. Stiletto her sezonun vazgeçilmezidir. Mule topuklu terlik şeklinde bir modeldir. Çok rahattır. Daha süslü modellerini abiye ile birlikte giyebilirsiniz. Topuklu dizüstü çizmeler ise kış modasında oldukça fazla görülmektedir. Uzun boylular için ideal bir seçimdir.

Mary Jane yarı açık ve kısa topuklu ayakkabı modelidir. Günlük kullanıma uygundur. Platform topuklu ayakkabıları günlük de kullanabilirsiniz, özel davetlerde ve düğünlerde de kullanabilirsiniz. Bilekten abiye ayakkabılar ise özel günler için en zarif vazgeçilmezlerdir. Günlük modelleri de mevcuttur.

2020 Abiye Çanta Modelleri

Abiye çantalar genellikle küçük ve zarif parçalar olmaktadırlar. Abiye kombininizi en güzel şekilde tamamlarlar. Çantanızın ayakkabılarınız ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. 2020 abiye çanta modelleri şunlardır;

 • Taşlı el çantası
 • Aynalı abiye çanta
 • Klasik abiye çanta
 • Kapitone abiye çanta
 • Parlak abiye çanta

Bu abiye çanta modelleri de senenin trendleri olmaktadır. Bunlarla uyumlu bir elbise ve çantayla harika görünebilirsiniz. Takılarınızı da kombininize göre seçmelisiniz.

Stiletto ve Abiye Çanta Kombini

Stiletto model ayakkabı için neredeyse bütün abiye çanta modelleri uygundur. Abiyeniz abartılı bir modelse stilettonuzu krem ya da bej rengi tonlarında tercih etmelisiniz. Çantanız ise abiyenizin renklerine uygun olmalıdır. Abiyenizde bir desen ya da yoğun şekilde parlak taşlar varsa, çantanızda da desen detayı veya taşlı küçük bir detay bulunmalıdır.

Platform Topuklu ve Parlak Abiye Çantalar

Platform topuklu ayakkabılar bilindiği üzere her zaman modadır. Abiye için tercih edecekseniz bilekten bağlamalı ayakkabılar sizi daha zarif gösterecektir. Parlak bir abiye çanta kullanmak istiyorsanız ayakkabınız da parlak olmalıdır. Ancak, ayakkabı ve çantanız parlak ise, abiyeniz çok dikkat çekici olmamalıdır. Sade bir abiyeyi parlak bir ayakkabı ve çanta ile hareketlendirebilirsiniz.

Mule ve Kapitone Abiye Çanta

Mule ayakkabı modelleri oldukça rahattırlar. Ancak bu ayakkabıları uzun bir abiyeyle tercih etmeniz daha doğru olur. Abiye ile transparan, tüllü, parlak ya da taşlı modeller çok daha uygun olacaktır. Uzun abiye, mule ayakkabı ile küçük bir kapitone abiye çanta tercih edebilirsiniz. El çantası olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz zincirli de olabilir.

Mary Jane ve Aynalı Abiye Çanta

Mary Jane ayakkabı modelleri oldukça sevimlidirler. Yarı açık ve kısa topuklu bu ayakkabıların parlak olanlarını tercih edebilirsiniz. Parlak ayakkabılar ve aynalı abiye çanta iddialı bir kombin oluşturabilir. Aynalı çanta için platin rengini tercih edebilirsiniz. Parlak ayakkabı sevmiyorsanız deri ya da süet mary jane ayakkabı modeli seçebilirsiniz. Ayakkabınız sade ise, abiyenizin tıpkı çantanızda olduğu gibi ayna detaylı olması sizi bir bütün olarak gösterecektir.

Write A Comment