Pek çok kişi ayakkabı tercihi konusunda ayakkabılarda beyaz renk mi? siyah renk mi? konusunda net bir fikir ortaya koyamıyor. Geçmişte ayakkabı kullanımı tek model ve birkaç renk ile sınırlıyken günümüzde ayakkabı kullanımı konusunda uçsuz bucaksız bir seçenek söz konusu olabiliyor.

Günümüzde pek çok kişi ayakkabı tercihine oldukça fazla önen gösteriyor. Ayakkabı herkesin gün içerisinde kullandığı bir ürün olduğu için ayakkabı tercihi daha çok gidilen mekana göre belirleniyor.

Ayakkabı modelleri konusunda bir tercihte bulunulsa bile hangi renk olacağı ya da olması gerektiği konusunda da oldukça fazla kararsızlık yaşanabiliyor. Ancak ayakkabı tercihinde iki temel renk seçeneği olan siyah ve beyaz her zaman akla ilk gelen seçeneklerden birkaçı oluyor.

Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Günümüzde her alanda olduğu gibi ayakkabı alanında da oldukça fazla seçenek bulunuyor. Ayakkabı modelleri oldukça fazla olmasına rağmen genel olarak bakıldığında belli başlı ayakkabı modelleri daha çok tercih ediliyor. Ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilenleri kadın ve erkek ayakkabı modelleri arasında ayırt etmeden belirtiyoruz. En çok bilinen ayakkabı modelleri şu şekildedir:

  • Spor ayakkabı
  • Topuklu ayakkabı
  • İskarpin ayakkabı
  • Platform ayakkabı
  • Çizme
  • Bot

Bu ayakkabı modelleri herkesin belli dönemlerde oldukça fazla tercih ettiği modeller arasında yer alıyor.

Ayakkabıda Beyaz Renk

Her rengin bir anlamı olduğu pek çok kişi tarafından ifade ediliyor. Bazıları renklerin anlamına inansa da bazı kişiler bu tür şeylere inanmayabiliyor. Beyaz renk daha çok sağlığı, masumiyeti ve temizliği simgeliyor. Bu nedenle pek çok giyim kuşam ürününde beyaz renk bu yüzden sıklıkla tercih ediliyor.

Beyaz rengin ayakkabılarda en çok tercih edildiği modeller arasında spor ve topuklu ayakkabılar yer alıyor. Beyaz rengi ayakkabılarınızda kullanarak daha canlı ve parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Ancak beyaz renk ayakkabılarda temizliğe daha fazla özen göstermelisiniz.

Ayakkabıda Siyah Renk

Ayakkabılarda geçmişte daha az renk kullanılsa da günümüzde oldukça fazla renk kullanılıyor. Ayakkabılarda hiç şüphesiz en çok tercih edilen renk siyah olarak biliniyor. Ayakkabılarınızda siyah renk kullanarak daha resmi ve şık bir görünüm sahibi olabilirsiniz. Genel olarak siyah renk asaleti be zarifliği temsil ettiği için daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Siyah rengi tüm ayakkabı modellerinde rahatlıkla görebilirsiniz. Siyah rengin en çok kullanıldığı ayakkabı modelleri iskarpin, bot ve çizmelerdir. Ancak diğer ayakkabı modellerinde de siyah rengin oldukça hâkim olarak kullanıldığı görebilirsiniz. Siyah renkli ayakkabı tercihinizi açık renkli kıyafetlerle rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.

Ayakkabı Tercihini Nasıl Yapmalısınız?

Gün içerisinde pek çok şeyin koşturmacası içindeyken insanlar kılık kıyafetine özen göstermeyebiliyor. Ayakkabılar giyim kuşamda oldukça önemli olduğu için ayakkabı tercihi de önemli oluyor. Ayakkabı tercihinizde şunlara dikkat etmelisiniz:

  • Ortopedik olmalı
  • Ortama uygun olmalı
  • Kıyafetinize uygun renkte olmalı
  • Çantanızla uyumlu olmalı

Ayakkabı seçerkeseçerkenı göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Bu şekilde en doğru ayakkabı tercihini yapmış olursunuz.

Ayakkabıda Beyaz ve Siyah Uyumu

Ayakkabı modelleri arasında bir tercih yaparken oldukça zorlandığınız aşikar bir durumdur. Ancak modeli belirleseniz bile renk konusunda da büyük kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Eğer ayakkabılarınızda tek renk kullanmak ve tüm kıyafetinizi tek renk ile kombinlemek istemiyorsanız siyah ve beyaz gibi iki zıt ama uyumlu rengi bir arada kullanabilirsiniz. Son dönemlerde bu şekilde iki farklı rengin kombinlendiği renkli ayakkabılar pek çok yerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Write A Comment