Tag

İsteğe Göre Gelin Ayakkabısı

Browsing

En özel günde kullanılacak olan ve prenses gibi hissedeceğiniz o önemli günde, gelinliğine görkem katacak güzellikte isteğe göre gelin ayakkabısı yaptırılabilir mi? Düğün günü ve dış çekimlerde oldukça vakit harcanacak özel gününüzde, ayakkabı seçimi olarak gelinliğe uygun modeller bulmak oldukça zordur. Fakat hayallerinizdeki ayakkabıyı isteğinize göre özel olarak yaptırabilme imkânınız vardır.

Gelinlik Ayakkabısı Modelleri

Düğün organizasyonunuzda tüm detaylara önem gösterdiniz. Gelinliğinizin zarafeti gözleri kamaştıracak kadar güzel, fakat ayakkabınız sizin için uygun mu, gelinliğinizle ne kadar uyumlu asıl önemli olan konu budur. Dış mekân çekimleri için ve düğün günü için yeni konsept ayakkabılar ile gelin çiçeğinizin uyumu çok konuşulacak. Gelinlik ayakkabı modelleri çeşitlidir.

Bunlar;

 • Stiletto
 • Dolgu topuk
 • Gizli platform
 • Normal platform
 • Dantel çizme
 • Önü kapalı ayakkabı
 • Önü açık ayakkabı
 • Şeffaf ayakkabı
 • Spor gelinlik ayakkabısı

Bu modeller günün şartlarına göre değişmekte olup, her yıl modaya uygun olarak renk ve model belirlenmektedir.

Yeni Moda Gelinlik Ayakkabısı

Gelinlik ayakkabılarının piyasada çok fazla bulunması, gelinlerin farklı tasarımlar istemesi sonucu, gelin ayakkabısında marjinal bir tarz yakalanmıştır. Artık gelinlik ayakkabısında dikkat çeken detay, beyaz gelinlik ya da kırık beyaz gelinlik altına bordo, kırmızı, pembe, su yeşili, turuncu, mor gibi akıllara hiç gelmeyen renkler ile kombin yapılmaktadır. Gelin çiçeği, gelin ayakkabısı ve damatlık mendili ve damat kravatının aynı renklerden oluşturulması ortaya muazzam bir güzellik çıkarmıştır. Sıra dışı kabul edilen bu renkler ve tarz çok beğenilmektedir.

Gelinlik Ayakkabısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik ayakkabısı seçimi çok önemlidir. Bütün gün sizin için gelen misafirleri ağırlarken ve uğurlarken ayakkabınızın acıttığı ayak ile yüzünüzün acıyla buruşmasını istemezsiniz. Bu nedenle gelinlik ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır.

Bunlar;

 • Ayaklarınızı rahat ettirecek konforlu bir ayakkabı
 • Yumuşak taban
 • Ayak bileğini kesmemesi adına arka yüksekliği daha kısa
 • Gelinliğinizle uyumlu
 • 1 numara büyük
 • Platform ya da kalın topuk tercihi

Bütün gün ayakkabı içerisinde kalacak ayaklarınız için muhakkak günün ortalarında ayağınızın şişmesini göz önünde bulundurun. Tercih edeceğiniz ayakkabı, ayak numarasından yarım ya da 1 numara büyük olmalı. Yumuşak deri ayakkabı tercih etmeniz yine ayak sağlığınız için önemlidir.

Gelinlik Ayakkabısı Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik ayakkabısı bulamadınız ve özel olarak yaptırmaya karar verdiniz. Bu durumda tasarım yapan firmalar ile istediğiniz modeli paylaşabilir ve hayalinizdeki gelinlik ayakkabısına sahip olabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken en önemli işlemlerden biri ayak ölçüsü. Düğün zamanı ayaklarınızın şişme ihtimalini göz önünde bulundurmalısınız. Kilo alıp verme durumunuzu hesaba katarak ne son dakikaya kalmalısınız, ne de aylar öncesinden yaptırmalısınız. Gelinlik ayakkabınızı gelinlikten önce halletmeniz gerekmektedir. Keza gelinlik ayakkabınıza göre, gelinlik boyu belirlenecek ve ona göre dikilecektir.

Gelinlik ayakkabısı için ne istediğinizden emin olun ve ayakkabınızı yaptıracağınız kişiye güveniyorsanız sadece ana hatlarıyla anlatın, gerisini tasarımcıya bırakın. Ayakkabıya eklenecek materyalleri seçerken gelin çiçeğini, duvak ya da gelin tacını göz önünde bulundurun. Ayakkabı seçiminde ayakkabınızın altına imza atmak için sabırsızlanan dostlarınız olduğunu unutmayın.

Salona girerken, dans ederken muhakkak ayakkabınız gelinliğin altından kendisini gösterecektir. İşte o zaman detaylara önem veren kişiliğinizi ön plana çıkartacaksınız. Ayakkabı siparişi için fazla geç kalmayın. Nitekim ayakkabı hazırlanmazsa, gelinlik, gelin çiçeği ve diğer her durumda aksamalar yaşanır. Gelin ayakkabısı seçerken aynı zamanda mevsimi, düğünün yapılacağı alan, konsept, tema, renk gibi detayları göz önünde bulundurmayı unutmayın.