Gün içerisinde bazen farklı günlük ayakkabı modelleri kullanırız. Bu modelleri kimi zaman kıyafetimize göre, kimi zaman ise bulunduğumuz ortama göre belirleriz. Ancak bazı ayakkabı modelleri vardır ki, bunları dilediğiniz zamanda dilediğiniz ortamda dilediğiniz kıyafet ile kullanabilirsiniz. Bugünkü yazımızda sizlere bu modellerden bazı örnekler sunacağız.

Günlük Ayakkabı İçin İdeal Modeller

Listemizin ilk sırasında yer alan modelimiz spor ayakkabılar. Birbirinden farklı tarz ve modelde yer alan spor ayakkabılar, günlük yaşantımızın artık neredeyse her ortamında ve zamanında ayaklarımızın en yakın dostu oldular. Kendisine gelen bu yoğun talep üzerine ayakkabı tasarımcıları da spor ayakkabılardaki çeşitliliği oldukça arttırdı. Bu çeşitlilik de her türlü kıyafetle rahatlıkla kombinlenebilme avantajı sağladı. Özellikle de düztaban beyaz spor ayakkabı modelleri, son yılların en çok tercih edilen modellerin başında geliyor.

Tek Renk Kombinler ve Günlük Ayakkabı Modelleri

Sadelik ve abartıdan uzak olmak size göre ise o zaman baştan aşağıya aynı renk tercihi tam size göre diyebiliriz. Belki biraz spor, biraz da salaş bir kıyafeti, o kıyafetin rengiyle aynı olan bir günlük ayakkabı modelleri ile eşleştirdiğinizde, minimalist şıklığı kolayca yakalamış olacaksınız. Örneğin baştan aşağıya beyaz kıyafetler tercihinizse, buna uyum sağlayan birbirinden farklı modelde beyaz bir spor ayakkabı ya da beyaz günlük ayakkabı, en güzel eşleşme olacaktır.

Jean ve Spor Ayakkabı Birlikteliği

Caddeleri, sokakları, parkları… Aklınıza gelecek hemen her yeri saran yırtık Jean ve spor ayakkabı birlikteliğini bu listeye dâhil etmemek olmazdı. Bir t-shirt, bir Jean ve bir spor ayakkabıdan daha doğal, şık ve uyumlu bir birliktelik olabilir mi?  Seçeceğiniz ayakkabının tarzını ise yine sizin kendi tarzınız şekillendirecektir. Sneaker tarzı spor ayakkabılar ise bu kombin için oldukça ideal modellerdir. Rahatlık ve şık görünümü birlikte yorumlayan Casual giyim tarzı için de yine sneaker tarzı spor ayakkabıları kolaylıkla tercih edebilirsiniz.

Günlük ayakkabı modelleri içerisinde en fazla tercih edilen diğer modeller de sandalet ve babet ayakkabılardır. Özellikle de düz taban olan modeller, sağladıkları rahatlık ve yaza uygunlukları ile kadınlar tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Write A Comment