Fotoğraf ve video paylaşma uygulaması olan instagram, kurumsal olarak da kullanılmaktadır. Pek çok firma, ürünlerini daha geniş bir kitleye ulaştırabilmek ve satışlarını arttırabilmek için instagram’ı kullanır. İnstagram üzerinden, ayakkabı ve kıyafet satışı yapan pek çok sayfa vardır. Bu sayfalardan alışveriş yapmak, çoğu insan için hızlı ve kolay bir yöntemdir. Fakat instagram üzerinden alışveriş yaparken, dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Özellikle ayakkabı alışverişi, çok temkinli olunması gereken bir alışveriş türüdür. Hem maddi açıdan, hem de kişisel sağlık açısından ürün seçiminde dikkatli olunmalıdır. Bu yazımızda, ınstagram’dan ayakkabı siparişi vermeden önce bilmeniz gerekenler hakkında her şeyi derledik.

Instagram’dan Ayakkabı Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Online alışveriş, son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Dünya üzerinde en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan instagram, online alışveriş olanağı sağlayan pek çok kurumsal sayfaya sahiptir.

Bu sayfalardan alışveriş yapan kişiler, bazen olumsuz durumlarla karşılaşabilmektedir. Özellikle ayakkabı alışverişi gibi özen gerektiren alışverişlerin dikkatsiz yapılması, beraberinde birçok sorunu getirebilmektedir. İnstagram üzerinden ayakkabı alışverişi yapmadan önce dikkat etmeniz gereken durumlar şu şekilde sıralanabilir;

  • Sayfanın güvenilirliği
  • Ürünlerin marka ve kalitesi
  • Model seçimi

Sosyal medya platformları üzerinden yapılan alışveriş, her zaman çeşitli riskler barındırır. Bu riskleri en aza indirgemek ve can sıkıcı sorunlar yaşamamak için instagram’dan ayakkabı sipariş vermeden önce, bu maddelere mutlaka dikkat edilmelidir.

Sayfanın Güvenilirliği

İnstagram üzerinden ayakkabı almadan önce, alışveriş yapacağınız sayfanın güvenilirliğinden emin olmalısınız. Sayfanın takipçi sayısı ve tanınırlığı, alışveriş yapan diğer kullanıcıların yorumları, sayfa hakkında farklı sitelerde yapılan yorumlar güvenilirlik konusunda fikir sahibi olmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca denemeden alacağınız bir ayakkabı, ayağınıza uygun olmayabilir. Sayfa müşterilerine değişim ya da iade hakkı tanıyor mu, bunlara da dikkat etmek gerekir. Ayakkabı siparişi vermeden önce instagram sayfasını iyice araştırmalı ve güven konusunda şüphe yaratan hiçbir instagram sayfasından alışveriş yapmamalısınız.

Marka ve Kalite

İnstagram üzerinden ayakkabı bakarken, odak noktanız ucuzluk olmamalıdır. İndirim ve fiyat avantajı adı altında, pek çok sahte ayakkabı satışı yapılmaktadır. Kötü işçilikle üretilen sahte ayakkabılar, sağlığınız açısından tehdit oluşturabilir. Bu yüzden, bilinen markaların orijinal ayakkabılarını tercih etmelisiniz.

Model Seçimi

İnstagram üzerinden ayakkabı siparişi vermeden önce, model seçimine de dikkat etmelisiniz. Ayakkabının görüntüsü kadar, rahatlığı ve ayağınıza uygunluğu da önemlidir. Bu yüzden, ayakkabı seçimi konusunda aceleci davranmamalısınız. Instagram’da görüp beğendiğiniz bir ayakkabı modelini, detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Gerekiyorsa sayfa yöneticileriyle iletişime geçerek, detaylı bilgi almalısınız.

İnstagram’dan Ayakkabı Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

İnstagram’dan ayakkabı sipariş vermeden önce dikkat edilmesi gerekenleri belirttik. İnstagram’dan alışveriş yapmanın çok sayıda avantajı da vardır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Zamandan tasarruf edersiniz
  • Kolay bir şekilde alışveriş yaparsınız
  • Daha çok seçeneğiniz vardır
  • Her an ve her yerde alışveriş yapabilirsiniz
  • Kampanyalardan daha hızlı haberdar olursunuz

İnstagram üzerinden alışverişin en büyük avantajı, zaman tasarrufudur. Günlük hayatın yoğunluğu sebebiyle, çoğu kişi alışveriş için zaman bulamaz. Tam bu noktada, instagram’ın sağladığı zaman tasarrufundan söz edilebilir. İster evde, ister işyerinde, ister otobüste, dilediğiniz her yerde ve her anda instagram üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik ürün seçeneğiniz çok daha fazladır.

Instagram’da ayakkabı satışı yapan çok sayıda butik ve firma vardır. Her firma ve butiğin ürünlerine, çok kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda, sayfaların indirim avantajları ve kampanyalarından çok daha kısa sürede haberdar olabilirsiniz.

Write A Comment