Kadın modası, oldukça geniş seçenekleri kucaklayan bir derya deniz. Moda denildiğinde otomatik olarak kadın dünyasına çevrilen gözler, her daim şıklığı ve çekiciliği görmeyi arzular. Şehir yaşamında iş hayatı içerisinde yükselişini hızla sürdüren plazalar ve lüks ofis ortamları, kadınların iş giyimindeki tercihlerinin de şekillenmesinde öncü rol oynuyor. Ve bu değişimden ayakkabı modelleri de nasibini fazlasıyla almış durumda.

Klasik Bayan Ayakkabı Modelleri

Kadın ayakkabı denildiğinde akla envai çeşit model gelir. Bu modellerin her biri farklı bir yaşam alanı için tercih edilir ve kullanılır. Bazı ayakkabı çeşitleri zaman ve mekân tanımazken bazıları ise tam da o zamanda o mekân için özel olarak tasarlanmıştır ve sadece o ortamın ayakkabısıdır.

İşte bu ortamlardan biri de ofis ortamlarıdır. Kişilerin meslekleri ve çalıştıkları ortam, giyim tarzlarını da belirler. Eğer çalıştığınız ortam bir ofis ortamı ise o zaman kadın ayakkabı modelleri içerisinde biraz daha klasik olan tasarımlardan yana tercihinizi yapmanız gerekecektir.

Ofis Kombinleri Ve Bayan Ayakkabı Seçimleri

Yeni sezon moda akımlarına bakıldığında özgürlüğün, her tarzı kucakladığı bir yaklaşımla ofis ortamında estiği söylenebilir. Kadınların iş yaşamındaki varlıkları arttıkça ve kurallar da esnedikçe, çeşitlilik daha belirgin şekilde hem ayakkabıda hem de kıyafette baskın bir biçimde hissediliyor. Topuklu ayakkabı furyasının stilettodan küt kesim topuklulara kaydığı yeni sezonda, spor tarzların klasik giyimin sert çizgilerini yumuşatmaya başlattığı da görülüyor. Etek ve kumaş pantolonların en gözde tamamlayıcısı olan topuklu kadın ayakkabı modellerinin yanı sıra, Jean ile kombinlendiğinde hem tarz hem de rahatlık sağlayan klasik hatlı spor ayakkabı modelleri de ofis yaşamındaki yerini aldı.

Renk konusunda ise alabildiğince sınırsız ve özgür seçimler hâkim durumda. Zıtlıkların, en az uyumluluk kadar etkili bir tarz yaratmada sunduğu başarılı sonuç kadınlar tarafından kabul görünce,  zıt renkler de kombinlerdeki yerini aldı.  Açık ve koyu renklerin bir arada yer aldığı topuklu bayan ayakkabı modellerini ya da düz bir renge sahip olan bir ayakkabı ile tamamen zıt renkte bir kıyafeti kombinlediğinizde artık rüküş değil şık olabiliyorsunuz!

Topuklu ayakkabı alanında yüzlerce farklı model ve renk sunan ModaTrend’in ofis yaşamını destekleyen seçkin ayakkabı modellerine ise buradan ulaşabilirsiniz.