Moda dünyasında leopar desenli ayakkabı alacaklara tavsiyeler için bu yazıyı okumalısınız. Leopar desenli ayakkabılar çok rağbet görmektedir ve farklı çeşitleri mevcuttur. Sırf leopar desenli ayakkabılar olduğu gibi, ufak leopar detaylı ayakkabı modelleri de mevcuttur. Leopar desenli ayakkabıları uyumlu parçalarla kullanmalısınız. Aksi takdirde, komik bir görüntü oluşabilir. Dilediğiniz kumaş ve modelde ayakkabı modelleriyle çeşitli kombinler yapabilirsiniz.

Leopar Desenli Ayakkabı Çeşitleri

Tercih edebileceğiniz pek çok model bulunmaktadır. Bu modeller şunlar olmaktadır;

 • Sivri burun kısa topuklu
 • Kalın topuklu çizme
 • Yüksek topuklu platform ayakkabı
 • Dolgu topuklu ayakkabı
 • Sivri burun topuklu babet
 • Leopar detaylı spor ayakkabı
 • Leopar desenli postal bot
 • Leopar desenli stilettto

Bu ayakkabı çeşitleri ile farklı kombinler oluşturabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken şeyler ise uyumlu parçalar bulmaktır.

Leopar Desenli Ayakkabılar İle Uyumlu Renkler

Leopar desenli ayakkabılar ile uyumlu parçalar bulamasanız bile, renklerle güzel bir uyum oluşturabilirsiniz. Leopar desenine en uyumlu renkler ise şöyledir;

 • Siyah
 • Kırmızı
 • Taba
 • Kahverengi
 • Sütlü kahverengi
 • Krem rengi
 • Gri

Bu renkler leopar deseniyle uyum sağlamaktadır. En çok tercih edilen siyah olmaktadır. Bunun yanı sıra kırmızı ve leopar deseni ile iddialı bir kombin yapabilirsiniz. Taba ve kahverengi de ayakkabılarda çok kullanılmaktadır. Taba rengi çantalarla kombin yapabilirsiniz. Kahverengi tonları her şey ile uyum sağlamaktadır. Krem rengi çok popüler olmasa da zarif bir görünüm olabilir. Gri de platform ayakkabılarda sıradışı görünebilir.

Leopar Desenli Topuklu Ayakkabılarla Kombin Oluşturma

Leopar desenli ayakkabılar içerisinde sırf leopar desenli stilettolar çok sevilmektedir. Oldukça iddialı olan bu parçalar ile siyah kalem etek çok güzel bir kombin oluşurulabilir. Bunun yanı dıra dar siyah pantolonlarla da giyebilirsiniz.

Leopar desenli stilettolarla taba rengi çantayı kombinleyebilirsiniz. Çok iddialı olmasını istemiyorsanız, sadece platform kısmı leopar desenli olan yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Kısa topuklu ya da kalın topuklu ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. Kırmızı pantolon, etek veya kırmızı gömlek ile siyah pantolon kombini yapabilirsiniz.

Leopar Desenli Postal Botlar

Son dönemde oldukça popüler olan leopar desenli postal botlarla sıradışı ve ilgi çekici bir kombin yaratabilirsiniz. Giyiminizi sade tutarak tamamen leopar desenli postal botları odak noktası haline getirebilirsiniz. Sadece leopar detayları bulunan bir bot da tercih edebilirsiniz. Daha sadebir bot giydiyseniz kıyafetlerinizi parlak gri ya da siyah olarak tercih edebilirsiniz.

Leopar Desenli Spor Ayakkabılar

Leopar desenli spor ayakkabıları da mevsimlik olarak giyebilirsiniz. Genelde siyah olan bu ayakkabılar leopar deseni detaylarıyla sizi hem spor hem de şık gösterecektir. Siyah veya koyu sarı spor bir t-shirt ve siyah pantolon kombini oldukça uyumlu ve şık olacaktır. ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında tercih edebilirsiniz.

Leopar Desenli Ayakkabı Kumaşları

Çeşitli ayakkabı kumaşları mevcuttur. En çok tercih edileni deri olmaktadır. Bunun yanı sıra, süe ve rugan gibi çeşitler de vardır. Süet çok şık durmaktadır ancak kaliteli bir ürün alınmalıdır.

Ucuz süet ayakkabılar çok çabuk yıpranabilir. Deri ise genelde kışlık ayakkabılar için tercih edilir. Postal botlar, topuklu botlar ya da çizmeler için kullanılır. Hakiki deri ise uzun süreli kullanabilirsiniz. Bazı botlarda ise rugan kullanılır, parlak bir görünümü vardır ve şık görünür.

Ayakkabılar Nasıl Temizlenmelidir?

Deri ve rugan ayakkabılarınızı beyaz sirkeli su ile silebilirsiniz. İsterseniz düzenli boyayabilirsiniz. Süet ayakkabılarınızı temizlemek için ise süet fırçası ya da silgisi kullanmalısınız. Süet ayakkabınızdaki leke ıslak ise kurumasını beklemelisiniz. Kuruduktan sonra fırçalamalısınız.

Write A Comment