Sizlere bu yazımızda pantolonunuza uygun ayakkabı seçimi nasıl olur bunlardan bahsedeceğiz. Erkek olsun, bayan olsun herkes şık giyinmeyi sever. Şık giyinmek için birbiriyle uyumlu kombinler bulunur. Giymiş olduğunuza pantolonunuza uygun olan ayakkabı seçimini tercih etmeniz de bu kombinlerin içerisinde olan bir tercihtir. Giyeceğiniz olan pantolonunuza uygun bir ayakkabı seçimi yapmak sizi hem daha şık gösterecek, hemde psikolojik olarak rahat hissetirecektir. İnsan psikolojisi için bu kombini üzerinde uyumlu taşımak son derece önemli oluyor. Ve sizi son derece mutlu ediyor.

Kot Pantolonunun Altına Hangi Ayakkabı Tercih Edilebilir?

Giymiş olduğunuz jean pantolon altına yakışacak birçok uyumlu kombin bulunuyor. Bu uyumlu olan ayakkabı tarzını kısaca anlatalım. Kot pantolonunuzun altına spor ayakkabı tercih edebilirsiniz. Çünkü birbirlerine yakışması son derece güzel oluyor. Spor ayakkabı tercihiniz tabii ki basketbol veya yürüyüş ayakkabısı olmasın.

Kumaş Pantolonunun Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Kumaş pantolonunuzun altına giyebileceğiniz ayakkabı tiplerini şu şekilde olabilir.

  • Eğer klasik kumaş pantolon seviyorsanız altına ayakkabı olarak derby, oxford, monk veya strap ayakkabı tiplerini tercih edebilirsiniz.
  • Minimalist giyim tarzınız var ise altına beyaz spor ayakkabı son derece güzel yakışır.

Saymış olduğumuz bu tercihleri seçebilirsiniz. Minimalist giyim tarzının altına giyilen beyaz spor ayakkabı sizin biraz daha cesur bir giyim tarzına sahip olduğunuz gösterir.

Chino Pantolonun Altına Tercih Edilebilen Ayakkabı

Kışlık chino pantolonunuzun altına tercih edebileceğiniz birçok ayakkabı modeli bulunuyor. Bu modelleri şu şekilde sayalım.

  • Kanvas ayakkabı
  • Sneakers ayakkabı
  • Boat shoe
  • Loafer
  • Brouge

Tarzında olan ayakkabıları tercih ederek güzel bir kombin yapabilirsiniz.

Jogger Pantolonun Altına Hangi Ayakkabı Tercih Edilir?

Jogger pantolonunuzun altına en uyumlu ayakkabıları şu şekilde söyleyebiliriz. Chukka bot ve trainner ayakkabı modelleri en ideal ve uyumlu ayakkabı modeleridir. İstediğinizi tercih ederek güzel bir uyum sağlamış olursunuz. Spor ayakkabıların bazı modelleri ise jogging eşofmanlarla tercih ediliyor. Bu spor ayakkabı modeli ise karışık renkli olanlardır.

Smoking İle Hangi Ayakkabı Tercih Edilebilir?

Smoking ile giyilebilecek ayakkabı modelleri yok denecek kadar azdır. Seçenek olarak en uygun ve en fazla yakışanı sizler için cilalı bir oxford ayakkabı tercihi doğru olanıdır. Başka uyumsuz ayakkabı modeli seçip kendinizi yormayınız. En uygun ve yakışanı bu tip olan ayakkabı modelidir.

Dokulu Pantolon İçin Tercih Edilen Ayakkabı Modeli Hangisidir?

Yünden yapılmış dokulu bir pantolon giyiyorsanız ve altına uygun bir ayakkabı modeli seçmek istiyorsanız yapacağınız tercih brouge ayakkabı olmalıdır. Tercihiniz çizme olacak ise deri çizme olması en uygun tercih olacaktır. Bu kombin sizler için ideal ve uygun olan bir kombin olacaktır.

Kanvas Pantolona Uyumlu Ayakkabı Modelleri

Kanvas pantolon giymeyi seviyorsanız ve bu pantolon altına uyumlu bir ayakkabı arıyorsanız sizler için tavsiyemiz şu ayakkabı modelleri olacaktır. Kanvas pantolonuna en uyumlu olan ayakkabı modeli sneaker diyebiliriz. Bu ayakkabı modelini tercih etmeniz sizin hem uyumlu bir tercih yapmanıza, hemde rahat bir giyim tarzı oluşturmanızı sağlayacaktır.

Skinny Pantolonlara Uyumlu Ayakkabı Modelleri

Son zamanlarda erkeklerin sıkça tercih ettiği pantolon modeli skinny pantolonlardır. Bu pantolonların altına en ideal ve uyumlu olan ayakkabı modelini sizlere tavsiye edebiliriz. Bu pantolonlara en uyumlu olan ayakkabı boğazlı sneaker modellerini başta söyleyebiliriz. Başka bir tercih yapmak istiyorsanız eğer diğer tercihinizin adresi ise military tarzında bot sizler için uyumlu ve iyi bir tercih olacaktır.

Write A Comment