Skinny kot pantolonlar ile hangi ayakkabı çeşitlerini giymelisiniz? konusu hakkında son dönemlerde birçok öneri ortaya çıkmıştır. Skinny jean, vücuda tam olarak oturan dar kot pantolonlardır. Bacakları tam anlamıyla saran skinny jean, ince ve uzun bir görünüm ortaya çıkarır.

Bunun yanında esnek yapısı olmasıyla rahatlık sağlayan bir pantolon türüdür. Ayrıca skinny jean’lerin şık ve spor tarzlara uygun olan kombinlerde de kullanımları mevcuttur. Skinny jean’leri çeşitli ayakkabı modelleri ile kombinleme şansınız vardır. Bu ayakkabı modelleri ise şu modellerdir:

Babet Ayakkabılar

Skinny jean’lerin dar paçalı pantolonlar olması sebebiyle renkli babet kullanımı yaz ayları için muhteşem bir görüntü oluşturacaktır.Bu iki parçanın birleşmesi ile oluşan kombinler çok sık tercih edilen kullanımlardır.

Topuklu Ayakkabılar

Skinny jeanlerle yapılan şık kombinlerin altına kesinlikle topuklu ayakkabı modelleri giyilmesi önerilir. Bu kombinlerle bacaklarınız daha uzun ve daha ince bir görüntüde olacaktır. Bu sebepten dolayı da yaz aylarında yapılan kombinlemeler genelde topuklu ayakkabı modelleriyle oluşturulan kombinlerdir.

Düztaban Ayakkabı Modelleri

Skinny jean’le spor şık bir görüntü elde etmek için düztaban ayakkabı modelleri tercih edilir. Hem cool hem de şık bir görüntü sağlayan düztaban ayakkabı modellerine örnek verilebilecek modeller şunlardır:

Converse’ler, Vans model ayakkabı türleri düz taban ayakkabılara örnek olarak gösterilebilen modellerdir. Oldukça yaygı kullanılan ayakkabı modelleri arasındadır.

Spor Ayakkabılar

Renkli ve yüksek tabanlı olan spor ayakkabı modelleri, skinny jean’lerle spor kombinler meydana getirir. Son dönemlerde çok sık tercih edilen sokak modası, skinny jean ve spor ayakkabı modelleri ile şekilleniyor. Bu sebeple de spor ayakkabı modelleri ile oluşturulan skinny jean kombinleri oldukça fazla ilgi çekiyor.

Çizmeler

Çizme modelleri, skinny jean’lerle kombinlemek çok kolay bir seçenektir. Ayrıca skinny jean’lerin dar paçası sayesinde kolay bir şekilde çizmelerin içine giriyor oluşu da bu kombinlemenin çok sık tercih edilmesinde etkilidir.

Loafer

Loafer ayakkabı modelleri, skinny jean’ler için en iyi örnek verilebilecek seçenekler arasındadır. Loafer ayakkabı modelleri, skinny jean’ler ile oluşturulan kombinlerde çok rahat bir görüntü oluşturacaktır.

Stilettolar

Skinny jean’lerin tamamlayıcılarından biri stiletto model ayakkabılardır. Çünkü skinny jean’leri en şık ve feminen bir görüntüde gösteren modeller her zaman stilettolar olarak bilinir. Skinny jean’ler ve stiletto ile oluşturulan kombinler, gündüz ya da gece farketmeksizin rahatlıkla tercih edilebilir.

Sivri Burun Ayakkabı Modelleri

Şık ve rahat bir görüntüde denge oluşturmak amacıyla kullanılan en iyi seçenek sivri burun ayakkabı modelleridir. Özellikle sonbahar döneminde canlı renkte bir sivri burun ayakkabı tercihi size yüksek seviyede bir enerji sağlayacaktır.

Kalın Topuklu Bot Modelleri

Skinny jeanler ile birlikte kombinlenebilen kalın topuklu botlarda ortaya çıkan görüntüler şu şekilde açıklanabilir:

  • Kalın topuklu bot modelleri, sonbahar ve kış aylarında çok uzun boylu olmayan kişiler için skinny jeanler ile beraber kullanıldıklarında çok şık bir görüntü ortaya çıkmasına neden olur. Ancak tersi bir durum olması durumunda boyunuz oldukça kısa bir görüntüde olacaktır.
  • Bu tarz botlar bileği saran modeller olduğu için skinny jeanler ile oluşturulan kombinlerle çok rahat bir şekilde kullanılmasını sağlar ve böylece bütünlük oluşturulur.
  • Sonbaharda süet veya deri, önü açık, topuğu kısa olan modeldeki botlar tercih sebebi oluyor. Bu ayakkabılara da uygun bir görüntü kazandıracak pantolon tipi de skinny jean’ler oluyor.
  • Kış ayları içinde de çok sık tercih sebebi olan skinny jean’ler çok farklı tarz botlarla birlikte kombinlenebilir.

Tüm bu sebeplerle de kalın topuklu bot modellerini, skinny jeanler ile kombinleme çok yaygın olarak tercih edilen alternatiflerden biridir.

Write A Comment