Çizme kadınların vazgeçilmezi, her tarza uygun ayak şıklığı sağlayan bir ürün olmasına rağmen yağmurlu havada her çizme giyilemiyor, peki yağmurlu havada nasıl çizme giymelisiniz? Çizme çeşitleri olarak kış, sonbahar, ilkbahar ve hatta yaz ayına uygun çizme modellerinden oluşmaktadır. Her yaşa, her tarza hitap eden çizmelerin en önemli özelliği kullanım alanına uygunluğudur. Fakat yağmurlu havalarda her çizme giyilmez.

Çizme Modelleri

Çizme modelleri, desen, renk, kullanım alanı, modaya uygun tarzıyla oldukça çeşitlidir. Her çizmenin kullanım alanı birbirinden farklıdır.

Çizme modelleri;

 • Uzun çizme
 • Ayak bileğinde biten çizme bot
 • Kovboy çizme
 • Yağmur çizmesi
 • Gladyatör çizme
 • Diz altı çizme
 • Dolgu topuk çizme
 • Topuksuz çizme

Bu çizme modelleri kullanım alanlarına ve mevsime göre farklılık göstermektedir. Bacak boyu, bilek kalınlığı, kilo, yaş, tarz gibi etkenlere göre kendinize en uygun çizme modelini seçmeniz mümkün.

Çizme Kullanım Alanları

Çizme kadınlar tarafından en çok tercih edilen, genellikle kışın daha çok rağbet gören ürünler arasındadır. Kıyafetinizle ve kullanım yeriyle uygun olan çizmeler sizi kesinlikle daha şık gösterecektir.

Çizme kullanılan yerler;

 • Günlük kullanım
 • Davet
 • İş toplantısı
 • Doğa yürüyüşü
 • Yazın seyahat ve tatilde

Çizme kullanım alanları için aslında belirli bir kullanım alanı yoktur. Kullanılmadığı tek alan dağcılık ve rafting gibi doğa sporları. Onun dışında yürüyüşte kullanabileceğiniz yağmur çizmeleri oldukça şık ve sportiftir.

Yağmur Çizmesi Nedir?

Kötü hava şartlarında kimi zaman ne giyeceğiniz konusunda tereddüt yaşarsınız. Değişken hava yüzünden gündüz ceketle çıkıp, akşamı kaban ile noktalayabiliriz. Böyle kararsız durumlarda ise her zaman hazırlı olmanız gereken bir şey var oda yağmur.

Soğuk hava dahi baş edilebilir bir durumken, yağmur öyle değildir. Aniden bastırdığında en güzel kıyafetlerimiz ve en şık ayakkabılarımız bir anda mahvolur. Her ne kadar kaliteli olursa olsun sağanak yağmurda ayakların ıslanması kaçınılmazdır. Hasta olmanız ise bütün gününüzü mahvettiği yetmiyormuş gibi sizi yataklara düşürür. Bu tür havalarda en iyi seçim yağmur çizmeleridir.

Birçok markanın yağmur çizmesi tasarımları birbirinden güzeldir. Kimi markalar tayt ile kullanıldığında çok şık duran desenlere sahip yağmur çizmeleri üretir. Bazı yağmur çizmeleri ise fosforlu göz alıcı parlak renkleri ile yağmurun solgun havasına gök kuşağı gibi renk katar ve çok şirindir.

Yağmur Çizmesi Kombini

Yağmur çizmesi desen ve renkleri ile sadece yağmurda değil her zaman kullanacağınız tasarımlara sahiptir. Öyle ki leopar desenli yağmur çizmeleri kadınlar tarafından çok beğenilmiş ve zarif duruşuyla herkesin ayağında görülmeye başlanmıştır.

Düz siyah modelleri tayt, kot, etek gibi birçok seçenek ile kombin yapılabilir. Fakat klasik renk ve desenlere sahip yağmur çizmeleri en çok tayt ve üzerine salaş kazaklar ile uyumlu durmaktadır.

Rengârenk desenlere sahip yağmur çizmeleri ise dar paçalı eşofman takım, polar, tayt, dar kot, kışlık spor yün eteklerle çok şirin bir görünüm vermektedir. Kadınların renkli giyinme tutkusuna tek parçada karşılık veren yağmur çizmeleri, başlı başına bir star. İstediğiniz kadar sade ve basit bir kıyafet giyinin, renkli yağmur çizmeleri ile dikkatleri ayağınıza çekmeyi başaracaksınız.

Unutmayın ki ayak şıklığı her insanın dikkatini çeker. Nitekim kalite ayaktan başlar. İstediğiniz kadar pahalı marka kıyafetler giyinin, doğru kullanmadığınız bir ayakkabı sizleri ya çok şık ya da berbat göstermeye yetecektir.

Online seçeceğiniz yağmur çizmelerini sipariş vermeden önce genellikle 1 numara büyük üretildiğini aklınızda bulundurun. Yağmur çizmeleri o kadar dayanıklı ki, istediğiniz çamurun içine, su birikintisine rahatlıkla girebilirsiniz. Kirlenmek güzeldir sözünü yetişkinler içinde kullanmanın tam zamanı.

Write A Comment